Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cílit na nejnižší pudy, to je politika Zemana...

7. 12. 2016 12:24:39
Krajně pravicový prezident Zeman, který se vydává za levicového prezidenta, v Poslanecké sněmovně při projednávání zákona o státním rozpočtu šířil nenávist vůči lidem bez práce, používal princip kolektivní viny,

že prý nechtějí pracovat a že se prý vysmívají těm, co chodí poctivě do práce, prý by měli být bez sociálních dávek. Pochopitelně, že obecně v každé sociální a jiné skupině jsou lidé, kteří to zneužívají, ale jsou to výjimky v řádu promile a proto není možné zobecňovat. Pokud např. politik nebo privátní podnikatel spáchá trestný čin korupce, tak také Zeman nemluví obecně o tom, že politici či privátní podnikatelé jsou zkorumpovaní a neuplatňuje na ně princip kolektivní viny.
Bez konkrétních důkazů, bez konkrétní znalosti problému, šíření podobných myšlenek, je cílená fašizoidní rétorika s cílem štvát proti lidem bez práce lidi, kteří zaměstnání zatím mají. A tím vytvořit ideální podmínky např. pro majitele korporací, např. jeho mocenského spojence Babiše, k dosahování vyšších zisků.


Přitom v České republice existuje dobře fungující systém na Úřadech práce, který lidi, kteří nechtějí pracovat, vyřazuje z evidence Úřadu práce s fatálními následky, tj. nedostanou sociální dávky, stát neplatí zákonné zdravotní a sociální pojištění. Ministryně práce a sociálních věcí by se měla ozvat a veřejně říct, kolik lidí bylo např. letos vyřazeno z evidence Úřadu práce, kolik lidí nastoupilo do zaměstnání. Je to neustálý proces. Pokud někteří lidé poukazují na nabídku Úřadů práce, tak jsou to v drtivé většině pracovní pozice, ve kterých je obrovská fluktuace kvůli výši mezd a pracovním podmínkám, proto se opakovaně objevují v nabídkách práce, lidé do nich nastupují a po nějakém čase je opuštějí. Počet volných pracovních pozic je daleko nižší než počet nezaměstnaných a pokud bychom k nezaměstnaným přičetli i ty, co nejsou evidováni z různých důvodů na Úřadech práce, počet nezaměstnaných by se o hodně zvýšil. A volné pracovní pozice jsou z drtivé většiny ty, o kterých jsem psal výše, tj. u kterých je obrovská fluktuace kvůli nedobrým podmínkám. K tomu musíme ještě zohlednit v jakém místě republiky se nachází volná pracovní pozice a v jakém místě republiky se nechází uchazeč o zaměstnání. Doporučovat přestěhování za prací s minimání mzdou nebo o trochu vyšší je výsměch lidem. Je logické, že pokud budou týráni lidé bez práce, tak budou zaměstnanci pod větším tlakem privátním zaměstnavatelů, tj. dostanou více práce a méně peněz, protože se nebudou chtít dostat do pozice těch, které např. záměrně veřejně pranýřuje krajně pravicový prezident, který hájí zájmy korporací.

Podobnou politikou je záměr docílit, aby se zaměstnanci s mizernými mzdami rvali o drobty s lidmi bez práce a privátní zaměstnavatelé nebyli pod tlakem veřejnosti, aby zvyšovali mzdy, zlepšovali pracovní podmínky. Pokud si lidé nechají vnutit tuto primitivní, podlou politiku, jejich podmínky se nezlepší, ale naopak zhorší. Zaměstnanci by si měli uvědomit, že jsou na stejné lodi s obětmi kapitalismu, tj. s lidmi bez práce a pokud budou stát proti sobě, prodělají na tom obě sociální skupiny.


Zeman s přibývajícím věkem se projevuje více radikálněji vpravo v politickém spektru, evidentně ztráci zábrany a kvůli mocenským ambicím je ochoten se přízemně podbízet lidem ovládaných hněvem, kteří na mě působí tak, že více než zlepšit svoji situaci se chtějí pomstít falešným viníkům a Zeman jejich nenávist účelově rozdmýchává.....


Zeman tak nabízí jednoduchá řešení na mimořádně složité problémy a ještě k tomu bez potřebné odborné znalosti.


Podobná jednoduchá řešní na složité problémy nabízeli v historii a nabízejí krajně pravicoví populisté, kteří nemají lidem co nabídnout, protože sociální stát zaručující lidem jejich důstojnost nechtějí, proto je jejich politikou se vést na vlně strachu, hněvu a nenávisti.


Lidé by si měli uvědomit, že nenávist pohltí celou společnost a v konečném důsledku, někdo dříve někdo později, na to doplatí všichni......

Autor: Zdeněk Steinbauer | středa 7.12.2016 12:24 | karma článku: 24.86 | přečteno: 1115x

Další články blogera

Zdeněk Steinbauer

Skandální diskvalifikace Petera Sagana, Tour de France si dala vlastní gól....

Četl jsem, že Peter Sagan je diskvaifikovaný z celé Tour de France. Zásadně s tím nesoulasím a je to skandální.

4.7.2017 v 22:22 | Karma článku: 34.74 | Přečteno: 2306 | Diskuse

Zdeněk Steinbauer

Stop "nadvládě automobilů" ve městech aneb města patří lidem, ne automobilům.

Úvodem bych chtěl říct, že města patří lidem a ne automobilům. Je to klíč k řešení problému zvaný automobilismus ve městech.

1.7.2017 v 10:47 | Karma článku: 31.70 | Přečteno: 3136 |

Zdeněk Steinbauer

O nevině, vině rozhoduje v právním státě nezávislá justice, ne politici, média či "ulice"

Zásahy prezidenta Zemana a ministra spravedlnosti Pelikána do probíhající "kauzy Rath" považuji za skandální ohrožení jednoho z pilířů demokratického systému nezávislé justice.

13.6.2017 v 13:20 | Karma článku: 15.37 | Přečteno: 529 | Diskuse

Zdeněk Steinbauer

Korektnost je slušnost, nehrajme si se zlem, historie vypráví....

Zaujal mě článek, ve kterém je rozhovor s místopředsedou Nejvyššího soudu panem Fialou s titulkem "Vedle základních lidských práv by měly existovat i základní povinnosti, tvrdí místopředseda Nejvyššího soudu". (Odkaz dole.)

24.3.2017 v 11:44 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 1168 |

Další články z rubriky Politika

Josef Prouza

Nafasujeme volební lístky, ale nehodíme je do urny, aby se ukázalo

Slov o ohrožení demokracie padlo dnes před volbou předsedy sněmovny na tuny. Balast, hodný pádu do zapomnění už ve chvíli vyslovení. Protože – podle činů poznáte je.

22.11.2017 v 20:47 | Karma článku: 29.97 | Přečteno: 806 | Diskuse

Karel Šindelář

Vzestup Andreje Babiše je logickým vyústěním současné ekonomické politiky

Pomyslná pražská kavárna už delší dobu hledá „viníky“ výsledků posledních parlamentních voleb. Ovšem Jiří Pehe ve svém komentáři zaperlil. Příčinou vzestupu Andreje Babiše je prý politika Václava Klause.

22.11.2017 v 19:48 | Karma článku: 24.17 | Přečteno: 630 | Diskuse

Tonička Plíšková

Drzé Sirény lžou a řvou

V politice, v médiích, v běžném životě, když nás potřebují obalamutit, využít a nechat nás narazit na tvrdou skálu. I zkušení námořníci ztroskotali, když podlehli vábivému hlasu Sirén. I dnešní zlé Sirény se ozývají...

22.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 422 | Diskuse

Janis Sidovský

Marné čekání na chlapskou slušnost

Čekal jsem, že se pan poslanec zachová jako slušný chlap. A postaví se čelem k výrokům svého tajemníka. Místo toho jsem se dočkal naprosté ignorace.

22.11.2017 v 18:52 | Karma článku: 21.64 | Přečteno: 1116 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Kalousek chlastá v přímém televizním přenosu?

Nemohu si pomoct, ale nešlo to přehlédnout. Vypadalo to, že poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) chodil doplňovat inspiraci pro parlamentní diskusi do baru poslanecké sněmovny.

22.11.2017 v 18:50 | Karma článku: 38.02 | Přečteno: 1802 | Diskuse
Počet článků 43 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1187

názory o životěNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.